Evde Antikor Testi Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sorunuz mu var?

Bizi Aramaktan Çekinmeyin. Çağrı Merkezi Personelimiz 7/24 Hizmetinizdedir!.

Haber Kategorileri

Evde Antikor Testi Nasıl Yapılır ? cevabı yazımızda mevcuttur.

Evde Antikor ve diğer test işlemlerini yaptırmak için çağrı merkezimizi arayıp randevu oluşturabilirsiniz.

Evde Antikor Testi Nedir?

Evde Antikor Testi Nasıl Yapılır ?Antikor testini PCR Testinden ayıran özellikler vardır. COVID-19 enfeksiyonu geçiren kişilerde, vücudun virüse karşı verdiği cevabı gösteren testlerdir. Vücut, virüse karşı bir savunma mekanizması olarak, virüs vücuda girdikten 10-15 gün sonra IgM, 15-30 gün sonra da IgG denilen antikorları oluşturmaktadır. IgM antikorları geçicidir. IgG antikorları ise daha uzun süreli ve kalıcıdır. Bağışıklığın bir göstergesidir. Kanda bakılarak tespit edilir. Antikor testi, klinik tablo, PCR sonucu ve diğer laboratuvar testleriyle birlikte, COVID infeksiyonunun tanısına yardımcı olmak amacıyla kullanılabilir. Antikor testinin sonuçları tanı için tek başına kullanılmamalıdır.

evde antikor testi

Pozitif Antikor Test Sonucu Nedir ?

Pozitif antikor testi sonucu: Pozitif antikor test sonucu 7-14 günden önceki bir dönemde virüsle karşılaşılmış olduğunu gösterir. Ayrıca pozitif antikor test sonucu kişinin COVID-19’dan korunduğunu veya başkalarına virüsü bulaştırmayacağını garanti etmez. Bu nedenle, korunma önlemlerine uyulmasına devam edilmelidir.

Pozitif antikor testi sonucu: Pozitif antikor test sonucu 7-14 günden önceki bir dönemde virüsle karşılaşılmış olduğunu gösterir.

Negatif antikor testi sonucu: Negatif antikor test sonucu COVID-19 etken virüsle karşılaşılmadığını/hastalık gelişmediğini dışlamaz. Bazı kişilerde virüsle karşılaştığı halde antikor oluşmayabilir. Ayrıca oluşan antikorlar bir süre sonra kaybolabilir.

Evde Antikor Testi Fiyatı

Mobil sağlık ekiplerimiz evde veya bulunduğunuz yerde  antikor testi yapıyor hizmet hakkında daha kapsamlı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Etiketler :

evde antikor testi,evde antikor testi fiyatı,evde antikor testi hizmeti,evde antikor testi nasıl yapılır,evde sağlık hizmeti

Şurada Paylaş :

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.