Evde PCR Testi Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sorunuz mu var?

Bizi Aramaktan Çekinmeyin. Çağrı Merkezi Personelimiz 7/24 Hizmetinizdedir!

Haber Kategorileri

Evde PCR Testi Nasıl Yapılır ? diye merak ediyorsanız detaylarını paylaştık. 

Mobil sağlık ekiplerimiz evde , işyerinde , bulunduğunuz her lokasyonda hizmet vermeye devam ediyor. Çağrı merkezimizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Evde PCR Testi Nedir ?

Evde PCR Testi Nedir ? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Covid-19 olarak adlandırılan koronavirüs; Çin’de ortaya çıkarak yavaş yavaş yayılım gösteren ve enfekte olduğu hastaları ölüme kadar götürebilen bir virüstür. Virüsle enfekte olan hastaların çoğunda belirtiler görülürken bir kısmında ise belirtiler görülmez

Koronavirüs etkileri nelerdir ?

Koronavirüs kimi insanlarda solunum sistemini etkilerken kimi insanlarda ise sindirim sistemini etkilemektedir. Virüs insandan insana damlacık yoluyla yani kişinin hapşırması, öksürmesi ile ve temas yoluyla bulaşabilmektedir. Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alarak çoğu insanı hayattan koparmıştır. Hergün binlerce test yapılmakta ve ciddi semptomları olan hastalara gerekli tedaviler uygulanmaktadır. Covid-19, ile enfekte olan hastalarda görülen belirtiler hafif belirtiler, yaygın görülen belirtiler ve ciddi belirtiler olmak üzere üç farklı grupta görülebilir.

Ne Zaman PCR Testi Yaptırmalıyım?

Koronavirüs şüphesi olan hastalarda sık görülen ve hastaların şikâyet ettiği belirtiler ateş, öksürük, nefes darlığı ve koku kaybıdır. Koronavirüs hastalığı bazı yaş gruplarında ve bazı ciddi sağlık problemleri olan kişilerde risktir ve mutlaka tedavi uygulanmalıdır. Koronavirüs; kalp yetmezliği, koroner hastalıkları, KOAH, şeker hastalığı ve obezite olan kişilerde daha ağır seyretmektedir. Yaygın görülen belirtilerin kendinde var olduğunu düşünen ve şüpheye düşen herkes mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmalı ve gerekli testleri yaptırmalıdır. Covid-19 için gerekli olan ve uygulanan testler PCR ve antikor testleridir.

evde pcr testi

Virüs ile enfekte olan ve şüphe arz eden hastalardan boğazdan ve burundan bir çubuk yardımıyla örnek alınmakta ve laboratuvar ortamında incelenmektedir. PCR testi, sürüntü testi olarak da bilinmekte, ve hastalığın varlığını ortaya koymaktadır. Antikor testleri ise, daha önce hastalığın geçirilip geçirilmediğini veya aşı olunduysa virüse karşı bağışıklık kazanılıp kazanılmadığını ortaya koymaktadır. PCR testi hastanelerde uygulandığı kadar farklı nedenlerle hastanelere ulaşımı olmayan veya hastaneye gitmek istemeyen  kişiler için evde ve işyerlerinde de yapılabilmektedir.

Evinizde & İşyerinizde , Nerede Olursanız Olun Mobil Sağlık Ekiplerimiz İle PCR Testi Hizmetinizdedir.

Ayrıca yurtdışına çıkacak kişiler için de ev, işyeri veya otel gibi bulundukları adreste Covid19 PCR testi için sürüntü alınabilmektedir.

Evde koronavirüs testi, sağlık çalışanları tarafından yapılmaktadır ve hastalara gününde sonuçlar bildirilmektedir. Evde koronavirüs testi, test yaptırmak isteyip de hastaneye ulaşımı olmayan kişiler için ideal bir yöntemdir.

Bu yazımızda evde koronavirüs testi nedir, evde koronavirüs testi nasıl yapılır, evde koronavirüs testi için nereye başvurulur, evde koronavirüs testi yapan hastaneler, evde koronavirüs testi hangi yöntemle yapılır ve evde koronavirüs testi fiyatları ne kadar sorularına detaylı cevaplar vereceğiz.

Etiketler:

evde pcr testi,evde pcr testi fiyatı,evde pcr testi fiyatları,evde pcr testi hizmeti,evde pcr testi nasıl yapılır,istanbul evde pcr testi,istanbul evde pcr testi hizmeti,istanbul pcr testi,pcr testi

Şurada Paylaş:

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.