Glutatyon Tedavisi

Glutatyon Serumu Glutatyon tedavisi Nedir ? diye merak ediyorsanız Vücudumuzun doğal olarak ürettiği ana antioksidanı “glutatyon”; yaşlanma, kanser, kalp-damar hastalıkları, bunama (demans) ve başka birçok hastalığın önlenmesinde çok önemli bir yere sahip. Öyle ki, glutatyon miktarı vücudumuzda azaldığı zaman hastalıklardan korunmak da zorlaşıyor.

Vücudumuzun ana antioksidanı glutatyon, hücrelerimize, hatta DNA yapımıza zarar veren molekül gruplarını (serbest radikaller) yakalayarak karaciğere taşıyor ve burada kendisini yenileyerek tekrar işine geri dönüyor. Onun bu işi sayesinde vücudumuzda bulunan tüm hücreler sağlıklı bir şekilde çalışabiliyor. Özellikle işlev bozukluğu olan mitokondrilerin düzenli çalışması, toksinleri uzaklaştırması ve hücrenin enerji üretim ve harcamasında çok önemli bir role sahip. Vücudumuzun doğal olarak ürettiği “glutatyon”a, hastalıklardan korunmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için ihtiyacımız vardır.

Glutatyon tedavisiyle vücudumuzun antioksidan kapasitesi arttırılarak hastalıklara karşı daha dirençli olmamız sağlanıyor.

Glutatyon Tedavisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir ?

glutatyon tedavisi

Glutatyon Eksikliğinin Sebepleri Nelerdir ?

Pek çok araştırma gösteriyor ki, glutatyon kas hasarını azaltıyor, iyileşme süresini kısaltıyor ve kas yapımını artırıyor. Büyük ölçüde üç amino asitten oluşan bu molekül bizleri, vücudumuza zarar veren ağır metallerin (bakır, çinko, gümüş, civa gibi) toksik etkilerinden de koruyarak bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamıza yardımcı oluyor. Bu nedenle glutatyon miktarının vücudumuzda yeterli seviyede olması son derece önemli. 

Glutatyon Tedavisinin Faydaları Nelerdir ?

Avrupa ve ABD’de yaygın bir klinik uygulama alanı bulmuş olan damar yoluyla glutatyon tedavisi, getirdiği sonuçlarla dikkat çekiyor: